نشانی کلینیک:شهرک غرب، بلوار پاکنژاد، پائین تر از چهار راه سرو، ابتدای18 متری مطهری، جنب داروخانه، پلاک 14 طبقه 2 ، واحد3

ریزمغذی ها در زمان بارداری

لازمه داشتن یک کودک سالم سالم بودن مادر است. بسیاری از ویتامین ها اثرات بسیار مهمی در بارداری مطلوب و سلامت مادر و جنین دارند. در بیشتر موارد تامین این ویتامین ها از طریق رژیم غذایی مقدور است اما در شرایط خاص از مکمل های ویتامین-مواد معدنی استفاده می شود. در این بحث به سه ویتامین اسیدفولیک، ویتامین D و ویتامین A اشاره می شود.

اسیدفولیک

یکی از مهمترین ویتامین ها در زمان بارداری (خاصه اوایل) و قبل از آن اسیدفولیک است. اسیدفولیک که فولات نیز نامیده می شود، یکی از ویتامین های گروه B (B9) است. این ویتامین عمدتا در سبزیجات برگ سبز مانند کلم و اسفناج، حبوبات و مغزها وجود دارد. اسیدفولیک در تولید و تقسیم سلولها از جمله سلولهای قرمز خونی نقش دارد. کمبود اسیدفولیک در زمان بارداری ممکن است باعث نقص لوله عصبی در جنین شود. نوزادان مبتلا به این بیماری ممکن است عمر کوتاهی داشته باشند و یا تا آخر عمر ناتوان باشند. نقص لوله عصبی عمدتا در 28 روز اول بارداری ایجاد می شود، زمانی که احتمال دارد مادر از بارداری خود بی اطلاع باشد. به همین دلیل مهم است که تمام زنان در سنین باروری بویژه زنانی که قصد بارداری دارند اسیدفولیک کافی مصرف کنند. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها (CDC) توصیه می کند که تمام زنان در سنین باروری روزانه 400 میکروگرم از این ویتامین دریافت کنند. مصرف مقدار کافی اسیدفولیک 3 ماه پیش از بارداری بسیار مهم است. مقدار توصیه شده در زمان بارداری 600 میکروگرم در روز است که 200 میکروگرم بیش از قبل از بارداری است.

ویتامین D

مقدار روزانه IU 200 ویتامین D در بارداری و قبل آن توصیه می شود. مهمترین نقش شناخته شده این ویتامین کمک به تعادل و جذب کلسیم است اما اخیرا مطالعات نشان داده اند که در نمو مغز و دستگاه ایمنی جنین و پیشگیری از بسیاری بیماری های خودایمنی مانند دیابت نوع 1 و MS در سنین بعدی نیز نقش دارد. از سویی دیگر کمبود این ویتامین در مادر بارداری خطر بروز فشارخون بالا و پره اکلامپسی را افزایش می دهد.

منابع غذایی ویتامین D بسیار ناچیز هستند. منبع اصلی این ویتامین D ماهیهای چرب مانند ساردین و سالمون است. مقدار کمی نیز در تخم مرغ و کره وجود دارد. در بسیاری از کشورهای مواد غذایی مانند شیر و مارگارین با این ویتامین غنی می شوند. قرارگرفتن در شرایط مناسب در معرض نورآفتاب به سنتزپوستی ویتامین D کمک می کند.

حتما در مورد لزوم مصرف مکمل ویتامین D در این دوران با پزشک و متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

ویتامین A

ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی است که در کبد ذخیره می شود و برای رشد دستگاه های مختلف جنین مانند چشم، شش ها، استخوان ها و سیستم عصبی مرکزی لازم است. به علاوه این ویتامین به مقاومت در برابر عفونت ها نیز کمک می کند. این ویتامین در منابع حیوانی مانند تخم مرغ، شیر و جگر وجود دارد. پیش ساز این ویتامین نیز در میوه ها و سبزیجات یافت می شود.

مقدار توصیه شده برای ویتامین A 770 میکروگرم RAEs (تقریبا IU 2565) برای زنان باردار و غیرباردار است. ذخایر ویتامین A مادر به آسانی جوابگوی نیاز جنین است. کمبود ویتامین A در حیوانات می تواند باعث مشکلات جنینی شود اما در انسان موارد مشابه دیده نشده است. از سوی دیگر دریافت بیش از حد ویتامین A در دوران بارداری خطرناک است. خانم هایی که از مشابه های ویتامین A مانند اکیوتان برای آکنه استفاده می کنند در خطر قرار دارند. بهتر است در دوران بارداری از مصرف بیش از حد منابع غنی ویتامین A مانند جگر خودداری شود.

در برخی موارد که تامین نیازهای مادر از طریق رژیم غذایی امکانپذیر نیست، مصرف مکمل ضرورت دارد. با این حال حتما باید در مورد لزوم استفاده و مقدار آن با پزشک و متخصص تغذیه مشورت شود. توصیه می شود خانم هایی که قصد بارداری دارند از دست کم 3 ماه قبل به دریافت ریزمغذی ها بیشتر توجه کنند تا در حد امکان با سلامت کامل وارد دوران مهم بارداری شوند.

تماس با ما

2261313122603939