نشانی کلینیک:شهرک غرب، بلوار پاکنژاد، پائین تر از چهار راه سرو، ابتدای18 متری مطهری، جنب داروخانه، پلاک 14 طبقه 2 ، واحد3

نقش رژیم غذایی در پیشگیری، بروز و درمان سرطان

امروزه محققان ثابت کرده اند که رژیم غذایی نقش مهمی در پیشگیری، بروز و درمان انواع سرطان ها دارد:

تخمین زده می شود که 30% مرگ های مرتبط با سرطان با مواد غذایی ارتباط دارد. برخی توصیه ها برای پیشگیری از سرطان ها عبارتند از:

- رژیم متنوع داشته باشید. از تمام گروه های غذایی در رژیم خود استفاده کنید. هر گروه غذایی مواد مغذی خاصی را برای شما تامین می کند.

- وزن خود را در محدوده مناسب نگهدارید. اضافه وزن و چاقی از عوامل خطرساز بسیاری از بیماریها از جمله سرطان هایی مانند سرطان های دستگاه گوارش است.

- مصرف غذاهای پرچرب را بکاهید. چربی بالا با بروز سرطان هایی مانند سرطان پستان، پروستات، کلون و رکتوم ارتباط دارد. جایگزینی چربی های دریافتی با انواع مفیدتر مانند روغن زیتون توصیه می شود.

- سعی کنید مصرف گوشت های قرمز را کمتر کرده و پروتئین های دریایی را جایگزین آن کنید. مطالعات نشان داده اند که زنانی که هر روز گوشت قرمز می خورند 5/2 برابر زنانی است که 1 بار در ماه گوشت می خورند. روش آماده سازی گوشت ها نیز مهم است. گریل کردن و کبابی کردن در دمای زیاد و تماس غذا با دود باعث ایجاد ترکیبات سرطانزا می شود.

- نمک دریافتی خود را متعادل کنید. مصرف غذاهای شور می توانند زمینه ساز بروز سرطان معده باشند.

- مقادیر بالای ویتامین C با کاهش بروز سرطان همراه است. ویتامین C از تشکیل نیتروزآمین که یک ماده سرطانزاست جلوگیری می کند. نیتروزآمین از نیتریت و نیترات که در برخی مواد غذایی بویژه گوشت های فرایند شده وجود دارند جلوگیری می کنند. همچنین ویتامین C سیستم ایمنی را نیز تقویت می کند. بهترین منبع این ویتامین میوه ها و سبزیجات تازه هستند.

- ویتامین E نیز خواص ضد سرطانی دارد. مطالعات گزارش کرده اند که مصرف مقدار کافی ویتامین E با 30% کاهش خطر انواع سرطان ها همراه است.

- غذاهای حاوی کلسیم را در رژیم خود بگنجانید. مطالعات نشان داده اند که جوامعی که مصرف کلسیم بالایی دارند خطر بروز سرطان کلورکتال در آنها کمتر است. یک مطالعه نشان داد که مصرف 1200 میلیگرم کلسیم در روز با کاهش 75% در سرطان کلورکتال همراه است. بهترین منابع کلسیم لبنیات هستند.

- فیبرها ترکیباتی هستند که در دیواره سلولهای گیاهی مانند سبزیجات، میوه ها، سبوس، غلات کامل، حبوبات و مغزها وجوددارند. مطالعات نشان داده اند که رژیم پرفیبر خطر بروز سرطان ها بویژه سرطان معده، روده و مری را می کاهد. فیبرها سرعت عبور مواد دفعی را از روده بزرگ افزایش داده و دیواره روده کمتر درمعرض مواد سرطانزا قرار می گیرند. توصیه می شود روزانه به ازای هر 1000 کالری حدود 15 میلی گرم فیبر در رژیم گنجانده شود.

- فلاوونوئیدها و کاتکین ها ترکیباتی هستند که باعث مزه تلخ برخی موادغذایی می شوند و مطالعات اثر ضدسرطانی آنها را نشان داده اند. بهترین منبع این مواد چای سبز و سیاه، شکلات و انگور هستند. کاتکین ها آنتی اکسیدان های قوی هستند که مانع رشد سلولها سرطانی می شوند.

- پروبیوتیک ها باکتریهای هستند که اثرات مفیدی بر سلامت ما دارند. پروبیوتیک ها به سیستم ایمنی در پاکسازی مواد مضر کمک می کنند و از تبدیل مواد پیش سرطانزا به سرطانزا جلوگیری می کنند. مواد غذایی مانند ماست از منابع خوب این باکتریها هستند.

مطالعات مختلفی در مورد اثر یک ماده غذایی خاص بر بروز برخی سرطان ها انجام شده است از جمله:

- اثر پیاز و سیر بر سرطان معده

- اثر انار و گوجه فرنگی بر سرطان پروستات

اما در کل بهتر است به جای توجه به یک ماده غذایی خاص رژیم غذایی و الگوی غذایی درستی را در تمام زندگی دنبال کنیم.

چند نکته در مورد تغذیه مناسب در طی شیمی درمانی

به نظر می رسد داشتن یک رژیم مناسب در طی شیمی درمانی مشکل باشد. در طی درمان تغییراتی در اشتها، حس چشایی و بویایی بیمار ایجاد می شود و شاید غذاهایی که در گذشته مورد علاقه بیمار بودند امروز تمایلی به خوردن آنها نداشته باشد. اما مهم است که با کمک یک متخصص تغذیه شرایط بهتری را برای بیمار و خانواده او فراهم کنیم. تامین انرژی، پروتئین و ریزمغذی ها به میزان کافی به وضعیت سلامت بیمار و تقویت سیستم ایمنی او کمک می کند.

- رژیم باید در حد تحمل بیمار طراحی شود و باید به مشکلاتی مانند تهوع، استفراغ، اسهال و تغییر حس چشایی یا زخم های دهانی بیمار توجه کنیم.

- از غذاهای پرکالری و با دانسیته مواد مغذی بالا استفاده کنید. مانند شیک ها

- تعداد وعده های غذایی بیمار را بیفزایید. 5 تا 6 وعده در روز بهتر تحمل می شوند.

- غذاهای ادویه دار و چرب ممکن است باعث افزایش حالت تهوع شوند.

- معمولا غذاهای نرم بهتر از غذاهای جامد تحمل می شوند.

- غذا باید به آرامی خورده شده و بخوبی جویده شود.

- از دهان شویه ها استفاده شود.

- در صورت نیاز می توان از مکمل های پروتئینی و ریزمغذی ها استفاده کرد.

تماس با ما

2261313122603939